Vizija

VIZIJA VRTCA OB UPOŠTEVANJU PREDNOSTNEGA PODROČJA

Prizadevamo si, da se otrok razvije v samostojno, odgovorno in socialno čutečo osebo, ob tem pa spoznava in ohranja lastno identiteto ter je aktiven posameznik družbe.
Otrokom bomo omogočali, da odraščajo, se igrajo, učijo in razvijajo v skladu z lastno naravo.

Strokovne delavke bodo skupaj z otroki ustvarjali SVOJE KOTIČKE V GOZDU. Gozd je najbolj uravnoteženo senzorno okolje, ki otroke na spontan način spodbuja k igri, raziskovanju, gibanju in s tem pomembno vpliva na kognitivni, čustveni in socialni razvoj.

Otroci bodo preko igre pridobivali senzorne izkušnje ter izboljšali socialno-čustvene in organizacijske spretnosti. Senzorna integracija je nevrološki proces, ki otroku pomaga, da telo ustrezno uporabi v interakciji z okoljem.

29.03.2024
Roditeljski sestanek za starše predšolskih otrok - predavanje dr. Vesne Vuk Godina
Zakaj malih otrok ne smemo vzgajati skladno z načeli otroku prijazne vzgoje?
01.03.2024
Vpis predšolskih otrok za šolsko leto 2024/25
Vpis predšolskih otrok za šolsko leto 2024/25 poteka od 4. 3. do 15. 3. 2024.
14.12.2023
Obratovanje vrtca med zimskimi počitnicami
Spoštovani starši. Obveščamo vas, da bo med zimskimi počitnicami (19.-23. 2. 2024) obratoval vrtec na Dobrovem.
27.11.2023
Motivacijsko predavanje Aljoše Bagole
27.11.2023
Ali naj objavim na internetu?
V enournem spletnem seminarju bo dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na Safe.si predavanjih za...