Vizija

VIZIJA VRTCA OB UPOŠTEVANJU PREDNOSTNEGA PODROČJA

Prizadevamo si, da se otrok razvije v samostojno, odgovorno in socialno čutečo osebo, ob tem pa spoznava in ohranja lastno identiteto ter je aktiven posameznik družbe.
Otrokom bomo omogočali, da odraščajo, se igrajo, učijo in razvijajo v skladu z lastno naravo.

Strokovne delavke bodo skupaj z otroki ustvarjali SVOJE KOTIČKE V GOZDU. Gozd je najbolj uravnoteženo senzorno okolje, ki otroke na spontan način spodbuja k igri, raziskovanju, gibanju in s tem pomembno vpliva na kognitivni, čustveni in socialni razvoj.

Otroci bodo preko igre pridobivali senzorne izkušnje ter izboljšali socialno-čustvene in organizacijske spretnosti. Senzorna integracija je nevrološki proces, ki otroku pomaga, da telo ustrezno uporabi v interakciji z okoljem.

01.06.2022
Uganka meseca junija