Predstavitev vrtca

Vrtec pri OŠ Alojza Gradnika je del mreže javnih vrtcev, ki ga je v sestavi zavoda OŠ Alojza Gradnika Dobrovo ustanovila Občina Brda. Vrtec izvaja dejavnosti v:

• enoti vrtca na Dobrovem, ki deluje s sedmimi oddelki,
  • enoti vrtca v Kojskem s petimi oddelki,
  • v dislociranem oddelku vrtca v Biljani z dvema oddelkoma.

Letni delovni načrt vrtca temelji na določilih Zakona o vrtcih in Zakona o financiranju vzgoje in izobraževanja. LDN je strokovna in vsebinska  podlaga letnih delovnih načrtov enot in strokovnih delavk v oddelkih.

Uresničevanje temeljnih ciljev predšolske vzgoje poteka sistematično in načrtno. Delujemo v skladu s  Kurikulom za vrtce, ki je nacionalni dokument. V njem so opredeljena področja dejavnosti: gibanje, jezik, umetnost, družba, narava in matematika.

V vrtcu si prizadevamo, da se otrok  razvije v samostojno, odgovorno in socialno čutečo osebo, ob tem spoznava in  ohranja lastno identiteto, ter je aktiven posameznik družbe.

V našem vrtcu ima zelo pomembno vlogo igra, ki je za otroka najboljša vaja. Spodbujamo funkcijsko, konstrukcijsko, simbolno in družabno igro. V igri otrok spoznava  sebe, postavlja meje sebi in drugim, uči se jezika, komunikacije, preko izkušenj  pridobiva matematično in naravoslovno znanje. Otrok razvija in krepi svoje telo, sposobnosti, postaja odgovoren, strpen do drugih in drugačnih, prepoznava in razloži svoje občutke. V vsakem otroku želimo spodbujati pristnost, pozitivnost in srčnost. Prihodnost naših otrok je tudi naša prihodnost , zato se bomo vedno trudili za boljšo bodočnost.

ZAPOSLENI V VRTCU :

Oddelek

Vzgojitelji

1. skupina – prvo starostno obdobje Jana Fabjančič, vzgojiteljica predšolskih otrok
Vlasta Cej, VPO pomočnica vzgojiteljice
2. skupina – prvo starostno obdobje Tina Kristančič, vzgojiteljica predšolskih otrok
Lea Srebernič Jug, VPO pomočnica vzgojiteljice
3. skupina – prvo starostno obdobje Mojca Medvešček, vzgojiteljica predšolskih otrok
Jana Marinič, VPO pomočnica vzgojiteljice
4. skupina – drugo starostno obdobje Mirjam Marinič, vzgojiteljica predšolskih otrok
Maja Filej, VPO pomočnica vzgojiteljice
5. skupina – drugo starostno obdobje Lavra Peršolja, vzgojiteljica predšolskih otrok