Ovčka

V skupini »Krokodili« smo v mesecu aprilu prebirali slikanico »Mili« (Ragnhild Scamell). Zgodba o prijazni ovčki, ki prijateljem podari svojo volno, se je dotaknila otrok. S pomočjo vzgojiteljic so izdelali ovčke iz volne in skupno mrežo iz volne v igralnici. V teh dneh usvajajo tudi ponarodelo pesem Valentina Orožna »Moja ovčka«.

V sredo, 13. aprila 2022 pa je bila naša skupina povabljena k družini Bottosso, kjer so nas toplo sprejeli in otrokom omogočili neposreden stik z ovčkami. Otroci so bili še posebej navdušeni nad jagnjetom Grofom, ki se je skotil par tednov pred tem. Otroci so imeli možnost nahraniti tako ovčke, kot tudi goske in kokoši. Neposreden stik z živalmi je za otroke velik doprinos.

Otroci in vzgojiteljice iz skupine Krokodili