Mi smo glasbeniki

V skupini Lisičke in lisjaki smo zadnje dva meseca posvetili glasbi in glasbenemu ustvarjanju. Izdelovali smo instrumente in peli, v vrtec pa smo povabili tud glasbenike, ki so nam predstavili prave instrumente.

Opazili sva, da si otroci radi prepevajo, zato sva jih vprašali kaj bi lahko na to temo počeli. Predlagali so,da bi imeli koncert. Tako smo vsak dan po kosilu nastopali. Otroci so sprva samo peli, nato pa so si začeli domišljati, da igrajo na instrumente. Predlagali sva, da si instrumente izdelajo. Tako so nastale kitare, bobni, ropotulje, trobente… K sodelovanju smo povabili tudi nekatere starše, ki so se vabilu prijazno odzvali in nam predstavili in zaigrali na klasično, akustično in električno kitaro, harmoniko, odšli pa smo tudi  v cerkev v Biljani, kjer smo prisluhnili in tudi zaigrali na orgle. V vrtcu smo gostili učitelje glasbene šole Nova Gorica in predstavnike pihalnega orkestra Brda in tako prisluhnili še nekaterim  instrumentom iz skupine pihal in trobil.

Tim: »Orgle so zanimive, ker lahko igraš z nogami in imajo dve vrsti tipk.«

Marko: »Električno kitaro lahko daš zelo na glas in pole rata žurka. Meni je všeč, da je glasno.«

Evelin: »Všeč mi je bilo, ko je učitelj na harmoniko zaigral Čuk se je oženil.«

Ema: »Všeč mi je bil rog, ker ima zanimivo ime.«