Mesec varnosti v skupini Zeleni palčki

V mesecu oktobru, mesecu varnosti, smo v skupini ZELENI PALČKI večino časa namenili prav tej temi. Najprej nas je v skupini obiskal policist Samo, ki nas je poučil o tem, kako se moramo kot pešci obnašati v prometu. Z nami se je odpravil tudi na sprehod po naselju. Sledil je obisk gasilcev, ki so nam predstavili njihove obleke in opremo in z veseljem odgovarjali na številna naša vprašanja, zlasti o požaru na krasu. Pričeli pa smo tudi s projektom Pasavček. To je mednarodni projekt, katerega osnovni namen je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo. Slogan projekta je "Red je vedno pas pripet". Tako smo izdelali obeske Pasavčka, ki nas bodo spomnili, da se moramo v avtu vedno pripasati, pa čeprav je vožnja še tako kratka. Pasavčka smo risali, se naučili njegovo pesem, v tabelo pa beležili ali smo bili na poti do vrtca pripasani. Iz odpadnega materiala smo izdelovali različna vozila in prometne znake. Izdelali pa smo tudi avto v katerega se lahko usedemo. Opremili smo ga s pravim avtomobilskim sedežem, ki nam ga je priskrbel Anejev tata, volanom in otroškim sedežem.