LETI, LETI ŽE 70 LET: RAZSTAVA KNJIŽNE ZBIRKE ČEBELICA

Le kdo je ne pozna, majhne in marljive živalice, ki pridno nabira cvetni prah in skrbi, da se rastline množijo in da se mi sladkamo ob najslajšem medu. A tokrat gre za drugo čebelico, tisto, ki se jo napiše z veliko začetnico in že od leta 1953 skrbi, da otroci poslušajo in prebirajo kratke pravljice, pesmi in uganke. Letos obeležujemo 70 let od izida prve knjige v knjižni zbirki Čebelica založbe Mladinska knjiga in sicer Rdeča kapica bratov Grimm v prevodu Frana Albrehta z ilustracijami Marlenke Stupica. Do danes je izšlo že 478 Čebelic, ki so z leti spreminjale obliko in podobo, še vedno pa velja, da so namenjene otrokom v predšolskem obdobju in mlajšim šolarjem. V knjižni zbirki enote smo poiskali Čebelice in pripravili razstavo na hodniku vrtca. Ogledate si lahko najstarejše Čebelice v enoti iz leta 1955, Čebelice, ki so jih brali že nonam in staršem otrok, tiste, ki govorijo o živalih naših skupin, našli smo pa tudi Čebelico briškega avtorja. Lepo vabljeni k ogledu!