Pomoč Ukrajini

Posodobljeno 28. 3. 2022

ZAHVALA ZA SODELOVANJE V HUMANITARNI AKCIJI
ZA POMOČ UKRAJINI

Tudi naša šola se je pridružila zbiranju materialne pomoči za družine in posameznike, ki trpijo zaradi posledic vojne v Ukrajini. Odziv učencev, staršev šole in vrtca je bil izjemen.

SKUPAJ smo zbrali kar 1780 kg dobrin, od tega kar 64 kg sladkorja, 106 kg moke, 190 kg testenin, 40 l mleka, 94 kg riža, 62 kg konzerviranih rib, 103 kg otroških plenic, pa še veliko sladkarij, higienskih pripomočkov, kompletov prve pomoči in še veliko vsega ostalega.

Mlajši učenci so pomagali pri sortiranju in tehtanju, starejši pa pri prenašanju in natovarjanju v šolski kombi. Vsako škatlo je bilo potrebno opremiti z opisom vsebine v slovenščini in angleščini.

Pripravili smo toliko škatel dobrin, da smo šolski kombi s prikolico kar dvakrat napolnili Material smo odpeljali na Rdeči križ in Karitas v Novo Gorico, nekaj zbranega pa smo neposredno oddali tudi v Nastanitveni center Logatec.

Vsem staršem šole in vrtca, ki ste skupaj z učenci in otroki pokazali svojo srčnost in se odzvali pozivu k humanitarni akciji
ter vsem zaposlenih, ki ste priskočili na pomoč, da smo akcijo lahko izpeljali, se iskreno zahvaljujemo.

11. 3. 2022

Tudi v vrtcu smo se pridružili zbiranju pomoči za družine in posameznike, še posebej za otroke, ki trpijo zaradi posledic vojne v Ukrajini. Materialna pomoč bo namenjena beguncem, ki bodo prišli v Slovenijo, del te pa bo Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, skupaj z Evropsko komisijo, dostavila prek organiziranih konvojev pomoči na zbirne lokacije, ki jih je s sosednjimi državami Ukrajine že uskladila Evropska komisija.

Do nadaljnjega zbiramo:

• dobro zapakirana osnovna živila, ki ne potrebujejo hlajenja (moka, testenine, otroška hrana in mleko v prahu, konzervirana hrano - živila z rokom trajanja nad 6 mesecev)
  • pripomočke za osebno nego, predvsem za ženske in otroke (milo, šampon, zobna pasta, higienski vložki, zobne ščetke…)
  • higienske robčke, robčke za intimno nego in plenice
  • sanitetni material, prva pomoč (tudi stare prve pomoči)

Blago lahko oddate v zaboj/škatlo pred igralnico vašega otroka. Zbrano bomo odpeljali na RK in Karitas v Novo Gorico.

Stopimo skupaj in pokažimo, da nam ni vseeno.

Za nesebično pomoč najlepša hvala.

Kolektiv vrtca