Te dni zeleni škrat obiskuje naše igralnice, nam pušča pisemca in naloge. Eno od teh smo opravili danes-posadili smo zelišča.
Starejše tri skupine smo se zbrale na igrišču in pod nadzorom zelenega škrata najprej spravili v red naši visoki gredi: obrezali smo stara zelišča, tista, ki so se preveč razrasla pa izruvali. Nasuli smo novo zemljo in posadili še nekaj novih zelišč. V gredah imamo tako zdaj kotiček za frtaljo, kotiček za čaje in sirupe ter še par drugih rastlin. Meti, ki svoje korenine zelo hitro širi, pa smo uredili posebno mesto v kotu ob gredah, kjer bo lahko veselo rastla.
Ježki so v korito ob vhodu posadili rožmarin, njegov vonj nas po pozdravil ob prihodu in odhodu, polžki pa bodo zelišča lahko vonjali kar na svojem atriju.
Zemljo smo pokrili s kamni (še več jih bomo dodali, ko jih otroci prinesejo in okrasijo) in na koncu vse rastline tudi dobro zalili.
Zdaj pa bo potrebno zanje skrbeti, da bodo lepo rastle in bomo iz njih lahko pripravili okusne jedi in napitke.








